Gildia Scoia’Tael

zarzad
Hammerman

Dazir

Roskuwacz

Shiw0lt

Nemids

Pesta

Frik

Tasza

SirkMad

LINKI


WWWrekrutacja  yt

HISTORIA

Nazwa Scoia’Tael wywodzi się z sagi Wiedźmin. Były to ochotnicze partyzanckie formacje bojowe walczące o wolność swojej rasy. Książkowymi „Wiewiórkami” kierowała nienawiść rasowa, nami kieruje żądza fragowania i adrenaliny. Wierzymy, że najlepszą formą zabawy w MMO jest PVP – szczególnie to otwarte, bez zasad i ograniczeń. Nasze motto od zawsze brzmi:

Who is RED shall be dead!

Początki Scoia’Tael sięgają zamierzchłych czasów, w których to kreował się świat Albionu. Wielu z żyjących w tych okrutnych i złowieszczych czasach starało się nie zapuszczać poza granice przytulnej wioski Kings Market. Bowiem jak głosiły pogłoski plugastwo tej ery szerzyło się jak nieuleczalna choroba.

Z czasem, gdy w wiosce zaczęła doskwierać ciasnota wielu śmiałków pod przewodnim hasłem „Rats in the Hats” wyruszyło w świat, którego dotychczas nie znano. Wydarzenie to miało miejsce w grudniu 2013 i jak opowiadają Ci co przeżyli zakończyło się niepowodzeniem.

Wiele czasu minęło od tej wyprawy ale czas ten nie był stracony. Ponieważ jeden ze śmiałków imieniem Szagi, który powrócił cało z wyprawy postanowił pod swoim dowództwem zebrać nową drużynę. Szagi w przydrożnej tawernie wraz z poznanymi wcześniej znajomymi Okocim, Tajger, Vukios, Grodar oraz Dobrutro prowadził liczne debaty, które pozwoliły na sfinalizowanie kolejnej wyprawy.

Marzec 2014

Wyprawa ta przypada na marzec 2014 gdzie do szóstki zainteresowanych dołączali kolejni towarzysze. Jako, że ta misja nie mogła pozostać bez hasła przewodniego to zorganizowano głosowanie, które jednogłośnie zaowocowało obraniem nazwy Scoia’Tael. Tak więc Scoia’Tael wyruszyło w świat Albionu.

Okazało się, że świat ten nie był eksplorowany tylko przez nas. Wielu pokusiło się na bogactwa, które mogły czekać schowane i strzeżone gdzieś przed zwykłymi śmiertelnikami. Tak też na froncie w bitwie o lepsze jutro wyłoniły się inne grupy takie jak Vendetta, KGB, Death. Koniecznym było aby Scoia’Tael osiedliło się gdzieś skąd będzie można prowadzić operacje zbrojne i gdzie będzie można składować łupy. W związku z czym za miejsce docelowe zostało obrane Darkwood, które z czasem stało się mocno strzeżoną warownią.

Wojna dotknęła wszystkich i w rezultacie czego po dwóch tygodniach walk doprowadziła do złożenia broni na froncie. Zdania są podzielone kto odniósł większe straty w szeregach. Ludzie w tawernach plotkują, że Scoia, które musiało walczyć przeciwko wielu grupom. Z drugiej strony kto by podważał pieśni bardów głoszące o heroicznych i zawziętych walkach Scoia, które jak mogło odpierało ataki wrogów i zarazem nacierało na nich ze zdwojoną siłą.

Wrzesień 2014

We wrześniu 2014 za oceanów zaczęły licznie przypływać statki, na których to wielu śmiałków postanowiło się osiedlić na ziemiach Albionu. Sytuacja zmieniła się diametralnie. Plugastwo coraz częściej spychane ze szlaków pochowało się w lasach czy jaskiniach i tym samym dostęp do surowców stał się dużo łatwiejszy. W związku z czym pierwotna wioska Kings Market witała nowo przybyłych.

Natomiast reszta świata stała się nowym domem dla pozostałych ludzi, którzy osiedlali się w nowo powstałych miastach czy też na własnych ziemiach tworząc swoiste warownie. Niestety spokojne życie nie trwało długo i gdy zaczęło brakować miejsca, a interesy jednych kolidowały z interesami drugich to szybko sięgnięto po broń. Konflikty zbrojne przeradzały się w bitwy, zaś bitwy w wielkie wojny, które wyniszczały wszystkich bez wyjątku. Wielu dowódców musiało wspierać się pomocą innych co owocowało chwilowymi bądź długotrwałymi sojuszami, które potrafiły zmienić przebieg bitwy.

Styczeń 2015

Wszystko zaczęło się spokojnie. Osadnicy budowali farmy, produkowali żywność, osiedlali się małych prywatnych wyspach. Jednak ta sytuacja nie trwałą długo. W krainie robiło się coraz ciaśniej, wzrastało napięcie między gildiami i na nowo ziemiami Albionu wstrząsnęła ogromna wojna.Zawiązały się również wielkie sojusze. Aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę gildie łączyły siły. Dlatego postanowiliśmy sprzymierzyć się z gildiami Banished,Insane i Horse Raiders, tak powstało przymierze które siało postrach w całym Albionie i było w stanie przeciwstawić się innym wielkim sojuszom.

Równocześnie z wielkimi bitwami na polach Albionu toczyły się również walki o prawo do władania terenami, w których brali udział najlepsi wojownicy reprezentujący dane strony konfliktu. W tej dziedzinie Gildia Scoia’tael była niezrównana. Zwyciężyła zdecydowaną większość potyczek GvG , zyskując respekt wśród przeciwników i wdzięczność sojuszników. Niejednokrotnie komando było wynajmowane, aby bronić terytorium innych gildii. Scoia’Tael w tych testach udowodniła że jest jedną z czołowych gildii w świecie Albion Online, która specializuje się zwłaszcza w walkach GvG.

Czerwiec 2015

Jest to okres, w którym w szeregi Scoia wdarł się nieład. Gildia rozrosła się znacznie, przybierając o wiele większy kształt niż miało to miejsce na początku jej istnienia. Pomiędzy kamratami dochodziło do kłótni i sprzeczek, co w ostatecznym rozrachunku poskutkowało odłączeniem się części starej ekipy, która postanowiła kontynuować swoje przygody pod szyldem „Gentleman”. Mimo to Scoia’Tael przetrwała i rozpoczęła przygotowania do kolejnego okresu próby jaki miał nadejść jesienią tego samego roku.

Listopad 2015

Nastał wreszcie wyczekiwany przez wielu moment, który w kronikach Albionu został określony mianem „Closed Beta”. Okres ten był czasem wielkiej migracji. Wielu nowych śmiałków pojawiło się na ziemiach Albionu. Tworzyły się nowe sojusze i przymierza. Niektóre z nich szybko się rozpadały, inne pomimo zawirowań stanowiły bezpieczną przystań dla zrzeszonych gildii. Jednym z aliansów, który zaistniał na początku CB i dotrwał do jej końca był założony przez Scoia’Tael – ATLAS.

HALLOFFAME