PVP

Główną zaletą PvP a Albion Online jest przede wszystkim dynamika walki. Swoich sił przeciwko innym graczom można spróbować na kilka sposobów:

GvG

W walkach gildii udział biorą dwie pięcioosobowe drużyny. Ich celem jest po pierwsze unicestwić przeciwnika, a po drugie kontrolować mapę  tj. przejmować specjalne obeliski, za które również są punkty i czasem samo zabijanie nie da nam zwycięstwa. W takich potyczkach liczy się nie tylko gear zawodników, ale również taktyka, zgranie i doświadczenie w walce. Walki nie odbywają się 4 fun (choć czasem można tak na to spojrzeć), lecz o panowanie nad danym terytorium. Oczywiście jedna przegrana bitwa nie powoduje jego utraty, ale nie wyciągnięcie nauczki z wtopionej walki może być w przyszłości bolesne (utrata terytorium z budynkami produkcyjnymi bardzo zaboli całą gildię).

Oblężenie miasta

Ten rodzaj walk odbywa się na zasadzie podobnej do GvG, jednak drużyny liczą po 20 osób, a bitwa toczy się nie o teren a o panowanie nad miastem. Gildia, która przejmie kontrolę nad jednym z kilku miast w grze, czerpie zyski z podatku, który płacą wszyscy gracze posiadający tam działki budowlane.

Spontaniczne PvP

Jest to zwyczajna walka w terenie. Wiadomo, że zapuszczając się pod wrogie wioski możesz natknąć się na ich mieszkańców, co niestety nieraz wiąże się ze spektakularną ucieczką zakończoną niekoniecznie sukcesem. Tak samo z drugiej strony, gdy zbierasz sobie surowce w pobliżu swojej bazy i napotkasz przedstawicieli wrogiej gildii. Nic tak wymownie nie da im do zrozumienia, że nie powinni tu przychodzić, jak przetrzepanie skóry i zgarnięcie ich przedmiotów. Poza przypadkowymi starciami często oczywiście warto zebrać grupkę i przejść się po wrogich mapach szukając zaczepki. Przecież trzeba pokazać kto rządzi w świecie Albion Online 🙂

 

Dodaj komentarz