Własny domek

bg_housing_house

 

Własne lokum

W Albion Online każdy gracz może wybudować sobie domek. Jakie są z tego korzyści? Co muszę zrobić, aby go mieć? Wszystko o czym powinieneś wiedzieć znajdziesz poniżej:

Wymagania:

-działka budowlana- bez niej niczego nie zbudujesz. Możesz wykupić ją w mieście lub wybudować się na terenach gildii. Pierwsze rozwiązanie niesie za sobą koszty, bo musisz regularnie opłacać czynsz za działkę w mieście. Stawiając chatkę na terenach gildii teoretycznie nie musisz płacić, bo opłata za tereny pobierana jest z konta gildii (do którego, zapewne też się dokładasz przez podatek). Warto jednak wcześniej dowiedzieć się czy dany teren nie jest przeznaczony na jakieś ważniejsze budynki.

-surowce- potrzebujesz materiałów do wybudowania wymarzonego domku. Im wyższy tier budynku, tym lepszych surowców (kamień i drewno) wymaga budowa.

-pieniądze- oczywiście jak każdy inny budynek w grze, postawienie własnej chatki wymaga trochę silvera (w zależności od tieru)

Zalety:

-miejsce spawnu- możesz odradzić się w domku po śmierci

-miejsce na magazyn- w domu możesz postawić skrzynie na swoje materiały, ekwipunek itp.

-meble- obecnie jest to chyba największa zaleta posiadania chatki, używając mebli w domku zyskujesz różne bonusy na określony czas (np. zwiększanie hp na godzinę, szybkość poruszania, regeneracja hp itp.). Meble musisz oczywiście wcześniej wycraftować.

Inne:

Im wyższy tier budynku tym więcej mebli możesz w nim ustawić, rośnie także liczba miejsc dla mieszkańców.Dostęp do swojego domku oraz mebli możesz także przydzielić kolegom z gildii, sojusznikom czy poszczególnym graczom. Pamiętaj jednak, że korzystanie z mebli, powoduje ich zużycie i co jakiś czas musisz je naprawić lub wstawić nowe. Drugą sprawą jest to, że do domku możesz wstawić jedynie meble takiego samego tieru jak budynek lub niższego, więc przykładowo skrzyni T5 nie ulokujesz w chatce T4.

Dodaj komentarz