Zmiany w systemie wierzchowców

Zmiany w systemie wierzchowców

Aby uczynić zbieractwo wygodniejszym, wprowadzamy nową zawartość do obecnego systemu wierzchowców: wytrwałe wierzchowce. Zostaw swojego wierzchowca w otwartym świecie i chodź na około bez utraty bonusu do udźwigu!

Ten nowy system zostanie wprowadzony przy kolejnej aktualizacji zawartości, która nadejdzie w listopadzie!

Stan tymczasowego zejścia z wierzchowca

Kiedy będziecie na wierzchowcach, użycie przycisku zejścia z wierzchowca nie będzie skutkowało całkowitym zejściem z niego, lecz wprowadzi postać w stan tymczasowego zejścia z wierzchowca. Nie jest się wtedy na wierzchowcu, lecz ten stoi spokojnie obok postaci w otwartym świecie.

Tak długo jak postać pozostaje w pobliżu wierzchowca, utrzymuje ona ten sam stan udźwigu, jak przy jeździe na wierzchowcu. Sprawia to, że ten tryb jest idealny dla podróżujących zbieraczy, ponieważ pozwala na swobodne zbieranie surowców w obrębie zasięgu wierzchowca. Jeśli klikniesz źródło surowca będąc na koniu, Twoja postać automatycznie zejdzie tymczasowo z wierzchowca i rozpocznie zbieranie.

Wszystkie dodatkowe bonusy wierzchowca zostają usunięte, tak jak i prędkość, zbroja i kontrola tłumu. Tak jak przy zsiadaniu z wierzchowca, wszystkie zaklęcia i umiejetności wejdą w tryb odnawiania.

W stanie tymczasowego zejścia z wierzchowca, ten jest bezpieczny od obrażeń. Moby nie będą go atakować, a współposzukiwacze przygód nie będą mogli go skrzywdzić ani ukraść. Tyczy się to jedynie wierzchowca. Ty możesz nadal zostać zaatakowany przez każdego i wszystko! Tak długo, jak nie będziesz brał udziału w bezpośredniej walce, pozostaniesz w stanie tymczasowego zejścia.

Musisz szybko uciec? Kliknij na swojego wierzchowca, aby szybko na niego wskoczyć, o wiele szybciej niż przy zwykłym wsiadaniu.

Pełne zejście z wierzchowca

Jeśli nie chcesz, aby Twój zaufany wierchowiec wypoczywał w otwartym świecie, możesz w pełni z niego zejść. Pamiętaj jednak, że jeśli utracił on punkty życia, wejdzie w czas odnawienia.

Jest kilka sytuacji, w jakich postać zejdzie w pełni z wierzchowca:

  • Odejście poza zasięg wierzchowca przy tymczasowym zejściu.
  • Wyjęcie konia z ekwipunku w trakcie tymczasowego zejścia.
  • Wylogowanie w trakcie tymczasowego zejścia.
  • Rozpoczniesz pojedynek w trakcie tymczasowego zejścia.
  • Wzięcie udziału w walce w trakcie tymczasowego zejścia.
  • Powalenie postaci w trakcie, gdy jest w tymczasowym zejściu.
  • Smierć Twojej postaci w trakcie tymczasowego zejścia.
  • Zycie wierzchowca spada do 0 podczas jazdy na nim.

Dodatkowe zmiany

Wierzchowce w Albionie zostaną także poddane zmianom balansu.

Po pierwsze, życie wierchowca nie będzie od teraz zwiazane z jeźdcem. Jeśli zostaniesz zaatakowany będąc na koniu, tylko Twój wierzchowiec otrzyma obrażenia. Jeśli umrze, będziesz mógł walczyć z rywalami z pełnym życiem! Dostosujemy także ilość życia wierzchowców. Dla przykładu, konie i wilki będą łatwiejsze do zabicia, natomiast woły otrzymają więcej punktów życia.

Po drugie, zmianom ulegną także prędkości wierzchowców, wygładzimy różnice pomiędzy kolejnymi poziomami. Zapewni to stan, w którym lepsze wierzchowce nie będą niemożliwie szybkie i przestaną być nie do schwytania dla graczy na niższych poziomach.

Nowe wierzchowce będziecie mogli przetestować po nowej aktualizacji, która wychodzi w przyszłym miesiącu.

ŹRÓDŁO: Albiononline.com

Dodaj komentarz