Sprzedawcy złota na celowniku!

Sprzedawcy złota na celowniku!
Spis treści:

Jednym z elementów układanki Albion Online jest szeroko pojęta ekonomia. Twórcy w żaden sposób w nią nie ingerują, a całość funkcjonuje wedle wcześniej wyznaczonych zasad. Wszystko, co dzieje się wewnątrz gry oddziałuje na rynek, a co za tym idzie, każdy gracz ma wpływ na ceny towarów, jak i ich popyt oraz podaż.

Pojawienie się dodatkowych zasobów w postaci złota lub srebra może w gwałtowny sposób wpłynąć na rynek. Dla twórców, którzy tylko się przyglądają, to nie lada wyzwanie trzymać wszystko w ryzach. Talion, specjalista od komunikacji w społeczności poinformował:

Nasz system był tak miły, że wskazał nam 250 kont, które kupowały lub sprzedawały złoto od/na rzecz osób trzecich. Wszystkie zostały zbanowane.

Jak większość z was wie, przyjmujemy postawę “braku tolerancji” wobec osób powiązanych z transakcjami walutowymi osób trzecich. Dlaczego? Cieszę się, że pytasz!

Złoto, które oferują zewnętrzni sprzedawcy, w większości przypadków pochodzi z oszustwa, jakim jest kradzież danych potrzebnych do płatności.

Takie coś zawsze powoduje szkody ekonomiczne. Dla właściciela skradzionej karty kredytowej, który nie zauważył pobranych środków z konta. Bądź dla nas – ponieważ nie tylko pieniądze są pobierane z powrotem za nieuczciwe płatności, ale również podatek, który musimy zapłacić odgórnie. Nawet nie będę mówił, jaki to może mieć wpływ na gospodarkę w grze, jeśli nie zostanie zauważone.

Będziemy kontynuować nasze starania, aby uczynić grę sprawiedliwym placem zabaw dla każdego.

W całym wątku na forum padło bardzo fajne pytanie:

Czy możesz potwierdzić, że banujecie sprzedających i kupujących?

Oczywiście odpowiedź była pozytywna.

Wielu twórców zapominało, że sami sprzedający nie są problemem, ale i kupujący. Co z tego, że zbanują sprzedającego, jak kupujący pójdzie do innego sprzedawcy i znów będzie kupował walutę i psuł zabawę innym. Zbanowanie jednego i drugiego może zatrzymać to błędne koło.

Jest niespełna 5 dni po premierze, a już mamy pierwsze zbanowane konta. Miejmy nadzieję, że twórcy nie zaprzestaną i będą ciągle udoskonalać swoje narzędzia do wykrywania nieprawidłowości w grze.

Źródło: link.