FAQ F2P Albion Online

FAQ F2P Albion Online
Spis treści:

Kiedy Albion Online stanie się free-to-play?

Albion Online stanie się free-to-play 10 kwietnia 2019r. o 10:00 UTC.

Co tak właściwie oznacza ta zmiana?

Od 10:00 UTC dnia 10 kwietnia nie będziecie musieli zakupić gry, aby w nią grać. Będziecie po prostu mogli pobrać klienta gry ze strony internetowej, utworzyć darmowe konto i dołączyć do akcji.

Czy zostaną wprowadzone zmiany w modelu biznesowym Albion Online?

Model biznesowy Albion Online zawsze był oparty na dwóch filarach: Statusie Premium, który można zakupić za prawdziwe pieniądze, bądź walutę w grze, oraz sklepie w grze, sprzedającym jedynie przedmioty ozdobneModel biznesowy nie ulegnie zmianie, gdy gra stanie się free-to-play. Jedyną różnicą jest fakt, że nie trzeba już kupować gry, aby w nią grać.

Czy darmowe konta będą miały nałożone jakieś restrykcje?

Darmowe konta nie będą miały żadnych ograniczeń rozgrywki i będą mogły brać udział we wszystkich aspektach gry. Jako że model biznesowy nie ulegnie zmianie, status Premium będzie nadal można zakupić za prawdziwe pieniądze lub walutę w grze dla wszystkich typów kont.

Dlaczego wprowadzacie tę zmianę właśnie teraz?

Ogólnie rzecz biorąc, gra radzi sobie bardzo dobrze. Mamy pełny zespół złożony z 35 osób, właśnie wydaliśmy szóstą duża popremierową aktualizację i mamy stabilną, rosnącą populację graczy.

Wiemy jednak, że Albion Online może dotrzeć o wiele dalej. Naszą misją jest przywrócenie starego dobrego, old-school’owego uczucia gier hardcore MMORPG dla jak największej liczby graczy.

W dzisiejszym świecie 30 dolarowy paywall – jest to cena naszego najtańszego pakietu – stanowi ogromny czynnik zniechęcający do wypróbowania nowej gry, zwłaszcza tak niekonwencjonalnej jak Albion Online. Wierzymy, że usuwając tą początkową barierę, będziemy w stanie powiększyć Albion Online jako grę i będziemy dalej rozwijać nasz zespół twórców gry [https://albiononline.com/en/jobs], aby móc wprowadzać jeszcze więcej aktualizacji zawartości i nowych, ekscytujących elementów gry.

A co najważniejsze, wierzymy, że ten krok pomoże nam zrealizować naszą długoterminową wizję tej gry.

Jeśli posiadam już konto, czy muszę robić cokolwiek, aby się przygotować?

Nie – wszyscy gracze posiadający konta mogą po prostu logować się do gry 10 kwietnia i po tej dacie.

A co z obecnymi graczami, którzy zakupili grę? Czy dostaną coś za to?

Oczywiście! W końcu bez ogromnego wsparcia naszych graczy, Albion Online nie byłaby w miejscu, w którym znajduje się dziś.

W ramach podziękowania, wszystkie konta, które wykorzystały Pakiet Założyciela lub Startowy przez 10 kwietnia o godzinie 10:00 UTC, otrzymają następujące prezenty:

  • Widmowy Wilk – ekskluzywny widmowy wierzchowiec, posiadający takie same statystyki jak Wilk Straszny i który nie będzie dostępny w grze nigdy w przyszłości
  • 1000 sztuk Złota
  • 3 dni Statusu Premium do odebrania

Co się stanie z Pakietami Startowymi?

Sprzedaż obecnych Pakietów Startowych zostanie zakończona 10 kwietnia.

Każdy, kto zakupi pakiet do dnia 10 kwietnia o 10:00 UTC, będzie się kwalifikował do otrzymania prezentów wymienionych powyżej. Niewykorzystane pakiety będzie nadal można wykorzystać po 10 kwietnia i mimo, że będą one zawierały tradycyjnie dołączone Złoto, Premium i przedmioty, nie zapewnią one dodatkowych nagród wymienionych powyżej.

Do 10 kwietnia, wszystkie Pakiety Startowe są przecenione:

  • Pakiety Startowe Weterana od teraz kosztują 19.77 USD (zawiera Złoto i Premium o wartości ~20 USD)
  • Heroiczne Pakiety Startowe od teraz kosztują 32.97 USD (zawiera Złoto i Premium o wartości ~50 USD)
  • Legendarne Pakiety Startowe od teraz kosztują 65.97 USD (zawiera Złoto i Premium o wartości ~80 USD)

Ulepszenia Pakietów także zostały odpowiednio przecenione.

Co to oznacza dla Kluczy Próbnych i Sezonów Poleceń?

Klucze Próbne nie będą dostępne od serwisu serwerów 27 marca. Klucze Próbne nie będą dostępne do użycia od serwisu w dniu 10 kwietnia. Gracze otrzymają nagrody za polecenia i Złoto za Klucze wykorzystane do tego momentu, lecz wszelkie niewykorzystane klucze zostaną automatycznie zwrócone (a dokładnie koszt ich zakupu) graczowi, który je zakupił.

Obecny system Sezonów Poleceń, w którym polecenia są oparte na Kluczach Poleceń i Pakietach Startowych, zostanie zastąpiony innym systemem w dniu 10 kwietnia, z racji braku Kluczy Próbnych i Pakietów Startowych po tym dniu. Szczegóły dotyczące nowego Sezonu Poleceń zostaną wtedy ogłoszone. Podobnie jak obecnie, każde udane polecenia będzie generowało nagrodę w Złocie dla polecającego gracza, a nagrody i czas trwania każdego sezonu będzie ogłaszany na początku sezonu.

Źródło: Link